fbpx
+420 800 145 555

Novinky ze společnosti

Renovace betonových střešních tašek

JEDNODUCHÉ, ODOLNÉ A RYCHLÉ ŘEŠENÍ RENOVACE STARÉ BETONOVÉ STŘEŠNÍ TAŠKY

Realizace: 8/2022
Místo: Uherské Hradiště
Plocha: 170 m2 sedlové střechy
Podklad: Betonová střešní taška KM Beta, stáří 25 let
Použitý materiál: Penetrace S2802A v množství 30 ltr, COLORNAL MAT v množství 25 ltr

Po více jak 25 letech byla betonová taška výrazně porostlá lišejníky (dalším biologickým náletem) a také ztratila svou původní barevnost.

Postup renovace nátěru střechy:

  1. Důkladné očištění střechy. Jde o odstranění všech nečistot a hlavně lišejníků pomocí tlakové vody. 
  2. Preventivní ošetření střechy vůči novému biologickému náletu. Nástřik impregnace vysokotlakem.
  3. Vysokotlaká penetrace zvětralého povrchu betonových tašek z důvodu sjednocení povrchu a jeho nasákavosti. Použita penetrace S2802 A.
  4. Vysokotlaký nástřik povrchové úpravy COLORNAL MAT v jedné vrstvě.

 

COLORNAL MAT se v tomto případě stříkal vysokotlakým zařízením a šlo tedy o aplikaci jen v jedné celkové vrstvě. Což je praktická a hlavně výrazná časová úspora. To dokládá i velmi krátký celkový čas potřebný na přípravu střechy a vlastní aplikaci barvy. Celkový čistý čas (nutné technologické přestávky pro zaschnutí) potřebný pro kvalitní renovaci střechy zde byl cca 12 hodin.

Práce je tak velmi rychlá a celý nátěr lze stihnout za jediný den či víkend. Díky tomu lze realizaci provést i v horkém letním měsíci 8/2022. Kdy jednotlivé kroky byly vždy hotovy za dopoledních příznivých teplot.

Praktickou výhodou COLORNALU je, že je nastaven přímo v aplikační konzistenci. Tedy pro stříkání není potřeba barvu již ředit. Tím, že se barva neředí, se zajistí maximální využití všech jejích předností.

COLORNAL MAT je standardně nabízen v základní škále 18 odstínů. Nově je možnost si nechat natónovat svůj vlastní odstín, kdy v nabídce jsou tisíce odstínů z nejrůznějších vzorkovnic jako je RAL, NCS apod.

Novinky

COLORLAK podpořil umělce z válkou zmítané Ukrajiny

COLORLAK podporuje současné moderní umění a pomohl vyjádřit ukrajinskému umělci odpor vůči násilí a válce v jeho rodné Ukrajině. Podpora umění ze strany COLORLAKU zde proběhla formou zajištění barev pro realizaci tzv. mural artu v Praze. Číst více