fbpx
800 145 555

Novinky ze společnosti

Jak připravit terasu a zahradní nábytek na zimu?

Konec léta a začátek podzimu je ideální, někdy také i poslední možností, kdy se lze plně věnovat nátěrům dřeva na zahradě nebo domě. Zvláště důležitá je kontrola všech dřevěných prvků a zahradních staveb, kdy je potřeba poškozená místa opravit a hlavně zajistit nové kvalitní nátěry.

Použití přírodních olejů a materiálů na jejich bázi umí dřevu zachovat jeho jedinečnou a neopakovatelnou krásu. Tyto oleje a lazury se vpíjí hluboko do struktury dřeva a vytváří tak velmi silnou a dlouhodobou ochranu.

A pokud mu sami budeme věnovat určitou pravidelnou péči, tak dřevo dokáže vzdorovat nepřízni počasí dlouhá desetiletí.

 

Pro letošní rok jsme vám nabídli novinku – TERASOIL O1014 vysoce odolný bezbarvý olej s posílenou ochranou vůči UV záření. A právě tento odolný ochranný film je vhodným řešením na ošetření teras, dřevěných obkladů i zahradního nábytku na naší zahradě nebo domě.

 

A právě čím dál častějším tématem je potřebné ošetření dřevěné terasy ještě před příchodem zimy. V několika základních bodech vám tedy nátěr dřevěné terasy představíme.

Prvním krokem je kvalitní očištění terasy od všech běžných nečistot. Vhodným pomocníkem je tlakový čistič. Ovšem pozor na nastavení tlaku vody, vysoký tlak totiž dokáže dřevo poškodit.

Po omytí a zaschnutí terasy (a preventivním zametení všech možných kamínků, trávy a listí nafoukaných opět na terasu) následuje její nátěr TERASOILEM. Nátěr se provádí kvalitním štětcem v rovnoměrné a raději slabší vrstvě.

Nátěr terasy by se neměl provádět v extrémních podmínkách. Tedy teplota by neměla klesnout pod 10 °C, nebo za vysokých teplot nebo za deštivého a mlhavého počasí.

Nevsáknuté zbytky oleje se po cca 15-20 minutách důkladně rozetřou (setřou) suchým štětcem nebo savým hadříkem.

Za běžných podmínek, teplota mezi 10-20 °C, je olej zaschlý po cca 24 hodinách.

U tvrdých tuzemských nebo exotických dřevin postačí pro obnovovací nátěr jen jedna vrstva. U savých dřevin je možno po 24 hodinách provést ještě jeden finální ochranný nátěr TERASOILEM.

 

 Více informaci o OLEJI NA TERASY naleznete ZDE.

Novinky