fbpx
800 145 555

Čím natřít krovy či podhledy?

Pokud se rozhodujete (a toto řešení i doporučujeme) pro zachování přirozené krásy dřevěných krovů, podbití nebo podhledů je řešením použití lazur případně bezbarvých laků. 

Napouštědlo:
Náležitě připravené dřevo se nejdříve ochrání vhodným fungicidním nebo biocidním napouštědlem. Doporučujeme FUNGISTOP S1031, který dřevo ochrání vůči dřevokazným houbám a hmyzu, plísním, zamodrání a současně i dobře hloubkově zpenetruje.

Lazury:
Penetrační provedení lazur LUSONOL S1023 a PROFI OLEJOVÁ LAZURA O1020 je ideální právě pro povrchovou úpravu masivních dřevěných prvků a dřeva vystaveného povětrnosti. Oleje z těchto lazur dřevo chrání do hloubky a dovolují mu neomezeně dýchat a při sesychání se nic neloupe a tím je i jeho údržba i oprava nejjednodušší. Pro ochranu dřeva proti biologickému napadení (houby, plísně a hmyz) pod OLEJOVOU LAZURU O1020 je určena speciálně řada nevymyvatelných biocidních napouštědel řady LIGNOSTOP (V1051, V1052 a případně V1055).
Při nátěru v interiéru nebo i v exteriéru, ale mimo plochy vystavené slunci, je možno použít bezbarvé varianty.

U stabilních prvků lze využít i tenkovrstvou lazuru LUSONOL EXTRA. S1024. Tato lazura poskytuje dřevu již na pohled i omak plnější a „luxusnější“ vzhled i ochranu.

Lak:
Stabilní prvky můžete opatřit i nátěrem bezbarvého laku. Především se využívá velmi odolný syntetický JACHTLAK S1006. Zde je na výběr z lesklé, polomatné a matné varianty