fbpx
+420 800 145 555

Čím natřít plechovou střechu či okapy?

Plechová střecha a okapy (pozink, ocel, hliník) jako nejvíce namáhaná část domu si vyžaduje velkou pozornost. Aby nátěr dobře a hlavně dlouhodobě fungoval je potřeba zvolit vhodné barvy a věnovat náležitou péči nátěru i přípravě před nátěrem. Důležité je dobře zvolit barvy podle druhu podkladu. Samostatnou kapitolou je nátěr nových pozinkovaných nebo měděných střech, okapů, parapetů apod.
U nátěrů plechových střech je důležité jejich kvalitní konstrukční provedení a také sklon střechy. Běžně se natírají střechy sedlové a střechy s vhodným spádem. U plochých střech s velmi malým spádem je vhodné použít raději speciální hydroizolační vrstvy.

Odstín je na výběru zákazníka, všechny materiály se tónují podle přání v nabídce více jak 9000 barevných tónů.

Vodouředitelné jednovrstvé barvy zastupuje AQUAREX V2115. Velkou předností AQUAREXu je jeho široké použití – na pozink, hliník, ocel.

Pro povrchovou úpravu klempířských prvků z pozinku – i nového, a střech pro běžné prostředí je určen ZINOREX S2211 „2v1“  –  spojující rychleschnoucí kvalitní antikorozní základ a současně polomatnou vrchní barvu.

Při požadavku vysoké odolnosti a to na střechy z pozinku, i titanzinku nebo ocelové je určena jednovrstvá polomatná barva „2v1“  AXAPUR U2218

Vysoká odolnost UV záření, povětrnosti je dána použitím dvousložkového polyuretanového základu a vrchní lesklé barvy AXAPUR PRIMER U2008  + AXAPUR U2074 nebo AXAPUR U2060