fbpx
800 145 555

Čím natřít zahradní domek?

Napouštědlo:
Náležitě připravené dřevo se nejdříve ochrání vhodným fungicidním nebo biocidním napouštědlem. Doporučujeme FUNGISTOP S1031, který dřevo ochrání vůči dřevokazným houbám a hmyzu, plísním, zamodrání a současně i dobře hloubkově zpenetruje.

Finální úprava záleží na požadavku zadavatele.

Lazury:
Penetrační provedení lazur LUSONOL S1023 a PROFI OLEJOVÁ LAZURA O1020 je ideální pro povrchovou úpravu hůře vysušeného dřeva, masivních dřevěných prvků a dřeva trvale vystaveného povětrnosti. Oleje z těchto lazur dřevo chrání do hloubky a dovolují mu neomezeně dýchat a při sesychání se nic neloupe a tím je i jeho údržba i oprava nejjednodušší. Pro ochranu dřeva proti biologickému napadení (houby, plísně a hmyz) pod OLEJOVOU LAZURU O1020 je určena řada nevymyvatelných biocidních napouštědel řady LIGNOSTOP (V1051, V1052 a V1055).

Lakové provedení lazurou PROFI LAZURA S1025 zajišťuje velmi vysokou a dlouhodobou ochranu proti UV záření i povětrnosti. Použití silnovrstvých lazur je obecně podmíněno – jen na náležitě připravené, suché a stabilní dřevěné plochy, prvky a třeba i OSB panely.

Kryvé barvy:
Podmínkou pro použití kryvých barev je dobře vysušené, stabilní a vybroušené dřevo. A tyto barvy doporučujeme používat hlavně při opravě starého nátěru nebo potřebě zakrytí dřeva a jeho vad.

Stále velmi oblíbenou variantou nátěru je použití UNIVERZAL SU2013 (nejširší škála odstínů, a také matné provedení).

Při volbě vodouředitelných barev lze vybírat z matné verze AKRYLCOL MAT V2045 nebo lesklé AKRYLCOL LESK V2046.

Pro biocidní ochranu je zde možno použít syntetické napouštědlo FUNGISTOP S1031 i vodouředitelnou variantu LIGNOSTOP PROFI V1051 nebo HOBBY V1052.