+420 800 145 555

Po – Pá: 8:00 – 15:00

Čím natřít zahradní lavičku?

Přinášíme důkaz vhodně zvoleného nátěru a jeho kvality. Fotografie ukazují stav lavičky po dvou zimách nepřetržitého (na tomto místě lavička stojí celé dva roky) vystavení všem vlivům povětrnosti.

Základní konstrukce lavičky je z litinového odlitku s velmi hrubým povrchem, typickým pro surovou litinu. Pro nátěr litiny byl použit AQUAREX V2115 (zde v černém odstínu). S ohledem na hrubý povrch byl nátěr „pojištěn“ a proveden ve třech vrstvách. Díky rychlému zasychání se celý nátěr zvládne během jednoho dne.

Dřevěné části lavičky jsou z běžných vysušených masivních smrkových desek. Zájem byl vyzkoušet PROFI OLEJOVOU LAZURU o1020 co nejvíce, tedy dřevo není již ošetřeno žádným biocidním napouštědlem. Prkna po ohoblování a následném přebroušení papírem zrnitosti P120, jsme již natírali přímo PROFI OLEJOVOU LAZUROU, se setřením přebytku lazury suchým štětcem. Druhý nátěr lazurou (určitá kompenzace za vynechané napouštědlo) jsme natírali až po zkompletování lavičky. Důvodem bylo také zatření hlaviček šroubu a získání povrchu co nejvíce pohodového pro následnou údržbu.

Celá plocha litinové konstrukce je bez koroze nebo nejmenšího poškození. A to platí i v kritických místech spodní části, která je celou zimu utopená ve sněhu a od jara do podzimu přichází do kontaktu s blátem a vlhkostí trávy.

Odstín lazury neztratil nic na své intenzitě, nátěr je celistvý a dřevo je stále dokonale chráněné. Ani při podrobnější prohlídce nelze objevit lokální poškození nebo únavu, jen je potřeba zašpiněný povrch umýt saponátovým prostředkem. Masivní dřevo zákonitě pracuje, ale v prasklinách není hloubkové poškození ani plísně. PROFI OLEJOVÁ LAZURA překvapivě velmi dobře drží na kovových šroubech, a při výstavbě např. nového plotu dokáže ukrýt rušivé spojovací prvky a současně ochránit i drobná poškození při montáži.