+420 800 145 555

Fasádní barvy z COLORLAKu a jejich rozdělení

Fasádních barvy z COLORLAKu jsou sestaveny tak, aby umožnily komplexní řešení povrchových úprav fasád a to v provedení akrylátové, silikonové a silikátové. Fasádní barvy vynikají výbornou kryvostí, zpracovatelností, přídržností, omyvatelností i propustností vodních par. Barvy jsou vhodné pro aplikaci na všechny typy běžných podkladů, od břízolitu, přes omítky až po zdivo, na novostavby, pro rekonstrukci starších objektů i na historické a sanované objekty. Barvy jsou tónovány v Tónovacím systému COLORLAK do stovek odstínů.

Výběr vhodného typu fasádní barvyfasada_barva_001_m

Akrylátové barvy (disperzní) se vyznačují svou výbornou pružností, rychlým zasycháním, vysokou kryvostí a přilnavostí, cenovou dostupností. Obecně mají o něco nižší paropropustnost než barvy silikonové nebo silikátové. Výsledný nátěr je rovnoměrný, matný až polomatný. Jsou vhodné pro všechny typy běžných podkladů. Nabízíme hladké provedení FASAX E0201 a FASÁDA V2012 nebo jemně zrnitou variantu EKOFAS JZ E0203.

Silikonové barvy jsou moderní typ fasádních barev, který obsahuje kombinaci akrylátového a silikonová pojiva. Vynikají vysokou trvanlivostí, jsou vysoce paropropustné, ale současně nepropustné pro vodu (déšť). Výborně chrání fasádu před deštěm a znečištěním a jsou vhodné i na sanační omítky. Nachází uplatnění na nových i historických stavbách. Silikonové fasádní barvy jsou v současnosti nejvíce využívány. Z naší nabídky jde o FASIKON E0208.

Silikátové barvy  jsou postaveny na speciálním minerálním pojivu (podobnost s minerálním podkladem dává natřeným plochám přirozený vzhled). Tyto barvy jsou používány zejména pro obnovu historických a památkově chráněných objektů, kde se uplatňuje jejich vysoká odolnost oděru, zašpinění a zejména vynikající paropropustnost. Tónování lze provádět pouze pomocí anorganických pigmentů – speciální vzorkovnice COLORPROGRAM SILIKÁT. Jde o výrobek FASAX SILIKÁT E0207.