+420 800 145 555

Po – Pá: 8:00 – 15:00

Jak ochránit dřevo?

Ochranou dřeva je zde myšleno použití speciálních materiálů pro dlouhodobou prevenci případně i likvidaci biologického napadení dřeva a materiálů na bázi dřeva. Jedná se o biocidní (fungicidní) ochranu vůči dřevokazným houbám, dřevokaznému hmyzu a dřevozbarvujícím plísním.

Čím ochránit dřevěná okna, dveře?
FUNGISTOP S1031 zajišťuje ochranu dřeva proti dřevozbarvujícím houbám, plísním, hmyzu a částečně i vlivům povětrnosti. FUNGISTOP jedinečně spojuje vlastnosti biocidního napouštědla a hloubkové bezbarvé penetrace a zpevnění dřeva „2v1“. FUNGISTOP má široké použití, optimální volbou je např. pod syntetické i vodouředitelné nátěrové systémy pro ochranu namáhaných stabilních prvků (okna, dveře, okenice apod.).

Čím ochránit dřevěné krovy, trámy?
Doporučujeme použít koncentrovaná vodouředitelná napouštědla z řady LIGNOSTOP, především LIGNOSTOP PROFI.  LIGNOSTOP PROFI je vysoce účinné koncentrované napouštědlo k důkladné a dlouhodobé preventivní ochraně dřeva proti dřevokazným houbám včetně dřevomorky domácí, dřevozbarvujícím houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu.) Ochranné látky se již po částečném zaschnutí (cca 2 hod.) ve dřevu 100% zafixují a jsou poté vodou zcela nevyluhovatelné. To znamená, že ošetřené dřevo může být při skladování nebo montáži vystaveno dešti a přitom se účinnost ochranných látek nemění. Vysoká vydatnost, z 1 litru koncentrát se po naředění ošetří až 66 m2 dřeva.

Čím ochránit staré trámy, starý dřevěný nábytek, který může byt napaden hmyzem?
LIGNOSTOP SH je vysoce účinné lihové koncentrované napouštědlo pro ochranu dřeva, které je již napadeno dřevokazným hmyzem – likvidace hmyzu (všech jeho vývojových stádií) a současně dlouhodobá prevence proti napadení dřevokazným hmyzem. LIGNOSTOP SH můžeme tedy označit 2v1 – likvidace a prevence. Nová likvidační účinnost stačí nátěr nebo postřik není nutná injektáž. Přípravek lze ředit i technickým lihem (výhodné při použití pod nátěry).