+420 800 145 555
Tónovací systémy >> PTA

PTA - Průmyslový tónovací automat

PTA je příkladem úspěšného využití nejnovějších výrobních technologií v COLORLAKu. Svým provedením, rozsahem i možnostmi je tato tónovací linka jedinečná.

PTA dovoluje COLORLAKu pružně a efektivně reagovat na požadavky trhu v dodávkách kvalitních nátěrových hmot, v libovolné odstínové škále, v požadovaném objemu a především umožňuje vykrývat objednávky ve velmi krátkém čase.

PTA je určen pro tónování širokého spektra výhradně rozpouštědlových NH a to v kvalitě pro náročné průmyslové použití. Nabídka v současné době obsahuje NH syntetické, vypalovací a dvousložkové polyuretanové a epoxidové. 

Velikost vyráběných šarží začíná již na minimálním množství 5 kg, maximální horní hranice není prakticky omezena. Celý proces průmyslového tónování řídí počítač vybavený vlastním sofistikovaným programem, a jeho velmi přesné dávkování dovoluje připravit požadované a vždy vysoce přesné odstíny.

Základem odstínové škály jsou nejpoužívanější vzorkovnice, tedy RAL, COLORLAK (vychází z ČSN), NCS a další dle požadavku zákazníka. Uložení veškerých receptur v počítači umožňuje také vyrábět zákaznické varianty odstínů.

Objednávky jsou standardně realizovány do 24 – 48 hodin.

Základní charakteristika jednotlivých nátěrových hmot

 

PROFI METAL S2029 syntetická vrchní rychleschnoucí barva

S2029 je syntetická rychleschnoucí vrchní barva určená pro povrchovou úpravu (PÚ) kovu v exteriéru i interiéru s výbornou odolností povětrnosti a působení UV záření. Nanáší se na kovové plochy upravené základní antikorozní barvou, nebo se také používá při obnově a údržbě starších olejových a syntetických nátěrů. Má velmi široké použití v řadě průmyslových oborů např. PÚ kontejnerů, dopravního zařízení a techniky, strojů, oplocení, OK, hal apod. Pro PTA je S2029 nabízen mimo základní lesklou verzi také v polomatu, matu nebo úpravě vytvářející strukturní povrch.

 

AXATHERM S2053 vypalovací vrchní barva

S2053 je vypalovací barva určená k dokončení povrchové úpravy kovových předmětů, některých plastických hmot, skla, dřevovláknitých desek apod., které snesou vypalování při teplotě 110 °C. Barva se vyznačuje vysokou stálostí nátěru na povětrnosti a slouží např. k PÚ různých nástrojů, zařízení, strojů a je možno ji použít i na venkovní kovové osluněné plochy např. střechy (vypálení vlivem slunečního záření). Pro PTA je AXATHERM nabízen mimo základní lesklou verzi také v polomatu, matu nebo úpravě vytvářející strukturní povrch.

 

SYNTEPUR PRIMER S2220 syntetická základní rychleschnoucí antikorozní barva

SYNTEPUR PRIMER je určen pro kvalitní základní antikorozní nátěry kovů pod syntetické nátěrové hmoty, určené pro vnitřní i venkovní prostředí. Barva byla testována ve zkušebně ČD Nymburk a vybrané odstíny lze použít pro povrchovou úpravu železničních kolejových vozidel ČD. S2220 lze použít i jako tzv. „jednovrstvou barvu“ (základní a vrchní matnou barva). Díky možnosti tónová na PTA je použití S2220 i jako matné a vysoce odolné jednovrstvé antikorozní barvy velmi rozšířeno.

 

ULTRA RAPID S2225 syntetická vrchní rychleschnoucí lesklá barva

ULTRA RAPID je určen pro vrchní lesklé nátěry kovů v systému s vhodnou antikorozní základní barvou pro interiérové a exteriérové využití. S2225 nachází uplatnění zejména při požadavku rychlého schnutí. Barvu je možné použít i při obnově a údržbě starších olejových a syntetických nátěrů. ULTRA RAPID je určen např. pro úpravu kovových konstrukcí, přepravních a odpadních kontejnerů, oplocení, strojů a zařízení.

 

EPAX S2381 epoxidová vrchní dvousložková barva

EPAX je určen k vrchním nátěrům kovů, betonu, dřeva, zdiva a některých plastických hmot. Dokonale vytvrzený nátěr je odolný chemikáliím (hlavně alkáliím), čisticím prostředkům, olejům, vlhkosti a mnohým rozpouštědlům. Vlivem UV záření dochází časem u nátěrového filmu ke ztrátě lesku a křídování, což ale nezhorší jeho ochranné vlastnosti. Slouží zejména pro náročné PÚ nejrůznějších OK, zásobníků, nádrží a strojů s požadavkem vysoké mech. i chemické odolnosti. S2381 je vhodná na nátěry podlah – splňuje normu ČSN 74 4507 Stanovení protikluzných vlastností povrchů podlah – za sucha, za mokra. Pro PTA je S2381 nabízena mimo základní lesklou verzi také v polomatu nebo úpravě vytvářející strukturní povrch.

 

AXAPUR U2054 polyuretanová vrchní dvousložková lesklá barva

U2054 je určena k lesklé povrchové úpravě předmětů, na které jsou kladeny vysoké požadavky z hlediska odolnosti vlivům povětrnosti, mechanickému zatížení, účinkům chemických látek a čisticích prostředků a působení UV záření. Používá se např. na letadla, kolejová vozidla, autobusy, nákladní automobily, strojní zařízení, střechy, kovové konstrukce apod. Nanášejte nejlépe stříkáním.

 

AXAPUR U2056 polyuretanová vrchní dvousložková matná barva

U2056 slouží k matné finální povrchové úpravě předmětů a výrobků, na které jsou kladeny vysoké požadavky z hlediska odolnosti vlivům povětrnosti, mechanickému zatížení, účinkům čisticích a chemických prostředků, působení UV záření jako např. letadla, strojní zařízení, nákladní automobily. U2056 ve vybraných odstínech je určena ke zhotovení vysoce matných vrchních nátěrů vnějších povrchů vojenské techniky, výzbroje a materiálu v systém ARMY. Nátěr je odolný vůči účinkům povětrnosti, působení chemických látek a čisticích prostředků a oděru.

 

AXAPUR U2060 akryluretanová vrchní dvousložková barva

U2060 je určena pro konečnou povrchovou úpravu výrobků, u nichž je kladen důraz na vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům, křídování, žloutnutí, UV záření, oděru a působení běžných čisticích prostředků a chemikálií. Používá se např. na letadla, dopravní prostředky, strojní zařízení, zásobníky, konstrukce, střechy apod. Lze ji aplikovat i na vybrané plasty (tvrdá PUR pěna, neměkčený PVC, ABS, aj.)  U2060 je vhodná i na nátěry podlah – splňuje normu ČSN 74 4507 Stanovení protikluzných vlastností povrchů podlah – za sucha, za mokra. Pro PTA je U2060 nabízen mimo základní lesklou verzi také v polomatu, matu nebo úpravě vytvářející strukturní povrch.

 

AXAPUR U2066 polyuretanová vrchní dvousložková vysokosušinová barva

U2066 AXAPUR vytváří houževnatý tvrdý, ale elastický film s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům, mechanickému zatížení, účinkům čisticích prostředků, řady chemikálií a olejů. Slouží pro finální nátěry nejrůznější kolové techniky, nákladních vozidel, strojů a zařízení, kovových konstrukcí. Pro PTA je AXAPUR U2066 nabízen mimo základní lesklou verzi také v polomatu, matu nebo úpravě vytvářející strukturní povrch.

 

AXAPUR U2072 polyuretanová vrchní dvousložková lesklá barva

Slouží zejména pro náročné PÚ nejrůznějších OK, mostů, zásobníků, nádrží a strojů s požadavkem vysoké mechanické a povětrností a UV odolnosti. U2072 je součástí řady atestovaných antikorozních nátěrových systémů pro vyšší a vysokou antikorozní ochranu. AXAPUR U2072 vytváří houževnatý, poměrně tvrdý ochranný film s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům, mechanickému zatížení, účinkům řady čisticích prostředků, řady chemikálií a olejů.

 

AXAPUR U2074 polyuretanová vrchní dvousložková lesklá barva

AXAPUR je určen pro finální lesklou povrchovou úpravu, u nichž je kladen důraz na vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům, UV záření, oděru a působení běžných čisticích prostředků. Používá se na ocelové konstrukce, dopravní prostředky, strojní zařízení, zásobníky apod. U2074 je vhodný i k nátěrům ve vnitřním prostředí, za tímto účelem byl testována ve Státním zdravotním ústavu Praha.

 

AXAPUR U2218 (2v1) polyuretanová jednovrstvá dvousložková barva

U2218 se používá k jednovrstvým –  antikorozním základním a vrchním nátěrům výrobků z oceli, pozinkované oceli včetně čerstvých zinkovaných materiálů, hliníku, titanzinku a lehkých kovů. Barva má široké použití od nátěrů obytných a přepravních kontejnerů, palet, obložení a konstrukcí hal, sloupů osvětlení, krytů strojů a zařízení až po okapy, střechy a parapety. U2218 je charakteristická svou vysokou odolností a stálostí na povětrnosti, rychlým zasycháním a širokým záběrem použití. Pro PTA je U2218 nabízen mimo základní polomatnou verzi také v lesku, hlubším polomatu, matu nebo úpravě vytvářející strukturní povrch.